Kilka korzyści wynikających ze stosowania dozowników do płynów w kuchni

Kilka korzyści wynikających ze stosowania dozowników do płynów w kuchni

Aby nasz kuchnia była czysta, musimy stosować odpowiednie detergenty. Płyny w butelkach nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, gdy ustawimy ja na blacie lub suszarce zlewozmywaka. Dlatego warto pomyśleć o zakupie specjalnych dozowników, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale posiadają również inne zalety. Oto one:

Łatwość użycia
Korzystanie z dozownika nie jest niczym trudnym. Aby napełnić dozownik płynem, wystarczy odkręcić wlewkę i wlać odpowiednia ilość detergentu. Następnie stawiamy dozownik tak, aby zawsze był pod ręką. Warto zadbać o jakąś podstawkę, aby nadmiar płynu czy woda skapująca z naszych rąk nie lądowała na blacie kuchennym. Naciskamy przycisk dozownika, a na naszą dłoń wyciska się odpowiednia ilość płynu.

Detal wzbogacający wnętrze
Dozowniki do mydła i płynów mają wiele kształtów, rozmiarów i kolorów. Możemy dopasować je do każdego wnętrza, wzbogacając jego aranżację. Znajdziemy modele nablatowe oraz montowane do ściany. Odpowiednio dobrane stanowią ciekawą dekorację kuchni.

Bezpieczeństwo
W kuchni mamy do czynienia z rozmaitymi zarazkami. Myjemy naczynia, płuczemy owoce, przygotowujemy do dalszej obróbki surowe mięso. Ochrona siebie i rodziny przed zarazkami jest najważniejsza, a dozowniki do mydła i płynów gwarantują nam bezpieczeństwo. Zapobiegają, bowiem przenoszeniu zarazków za pośrednictwem dotyku.

Czysta i higieniczna kuchnia
Gdy zaczniemy stosować dozowniki nie będziemy chcieli wracać do mydła w kostkach czy płynów w butelkach. Ich czyszczenie jest bardzo proste. Wystarczy je po prostu przetrzeć, co jakiś czas z zewnątrz, a wnętrze wypłukać przy uzupełnianiu płynu. Używanie dozowników w kuchni ma duży sens. Jeśli wyrabiamy ciasto, kroimy mięso lub wykonujemy jakieś inne zadanie, które brudzi nasze dłonie, posiadanie dozownika uratuje nas przed zabrudzeniem innych rzeczy w kuchni np. kranów.

Praktyczne i zabawne dla dzieci
Dozownik do mydła i płynów może zachęcić nasze dzieci do częstszego mycia rąk i pomocy w kuchni. Z pewnością spodoba im się sposób działania pompy, a dozownik jest na tyle prosty w obsłudze, że samodzielne korzystanie z niego nie sprawi najmniejszego problemu. Nie wspominając o mniejszym bałaganie, niż w przypadku mycia rąk mydłem w kostce.

Ilość produktu jest kontrolowana
Dozownik pozwala użyć dokładnie takiej ilości produktu, jaka jest akurat potrzebna. Dzięki temu nie marnujemy detergentu. Kontrolujemy również ilość odpadów. Płyny do uzupełniania możemy zakupić w dużych, ekonomicznych opakowaniach, które starczą nam na naprawdę długi czas.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *