Jak wybrać idealny grzejnik?

Jak wybrać idealny grzejnik?

Przed zakupem nowego grzejnika należy najpierw wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Rzućmy okiem na aranżację domu i poszczególnych pomieszczeń. Przyjrzyjmy się projektom grzejników, które poprawią wygląd wnętrza. Dla przykładu, grzejniki kolumnowe w stylu żeliwnym to doskonała opcja do klasycznych pomieszczeń, a eleganckie grzejniki pionowe dodadzą charakteru wnętrzom nowoczesnym. Weźmy pod uwagę również przestrzeń, którą chcemy ogrzać? Wybór grzejnika z odpowiednią mocą grzewczą zapewni nam szybkie i efektywne ogrzanie pomieszczenia.

Czym jest BTU
Moc cieplna wszystkich grzejników jest mierzona w jednostkach BTU (British Thermal Units) na godzinę. Istnieje wiele kalkulatorów BTU dostępnych na różnych stronach internetowych, które można wykorzystać do obliczenia niezbędnej mocy cieplnej. Wszystkie grzejniki mają wskaźnik BTU określający, ile jednostek BTU jest wytwarzanych na godzinę. Kupując nowy grzejnik, należy wybrać taki, który zapewnia wystarczającą ilość ciepła, aby ogrzać pomieszczenie. Jeden grzejnik może wystarczyć w niektórych pomieszczeniach, ale musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli dopasować kilka grzejników, aby uzyskać odpowiednią moc grzewczą.

Materiały grzejnikowe
Kupując nowe grzejniki, oprócz różnorodnych wzorów, znajdziemy również ogromny wybór materiałów – stal, żeliwo, aluminium. Większość grzejników wyprodukowana jest ze stali miękkiej, która jest zwykle najtańszym rozwiązaniem. Aluminium to kolejna opcja, którą można uformować w różne kształty, takie jak płaskie panele lub bardziej wyszukane wzory. Grzejniki aluminiowe wymagają również mniejszej objętości wody w porównaniu ze stalą i są lekkie, dzięki czemu można je montować na większości ścian. Szybko się nagrzewają, ale równe szybko wychładzają po wyłączeniu ogrzewania. Ci, którzy preferują autentyczny tradycyjny wygląd, powinni wybrać kolumnowe grzejniki żeliwne. Żeliwo dłużej się nagrzewa, ale po wyłączeniu ogrzewania zatrzymuje ciepło na dłużej. Grzejniki żeliwne są ciężkie, więc musimy upewnić się, że nasze ściany i podłogi są wystarczająco mocne, aby wytrzymać ciężar.

Grzejniki łazienkowe
Wybierając grzejnik łazienkowy, rozważmy koniecznie styl wnętrza. Grzejnik kolumnowy idealnie uzupełni tradycyjny zestaw łazienkowy, a designerski grzejnik doskonale sprawdzi się w nowoczesnej łazience. Jeśli mamy małą łazienkę, wybierzmy grzejnik pionowy lub kompaktowy, aby zmaksymalizować przestrzeń. Doskonałym rozwiązaniem do łazienki są grzejniki drabinkowe, które mogą pełnić rolę suszarki na ręczniki lub wieszaka.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *