Grzejniki dekoracyjne. Dostępne opcje.

Grzejniki dekoracyjne. Dostępne opcje.

Grzejniki już dawno temu przestały pełnić wyłącznie funkcje praktyczne. Dziś mogą stanowić niezwykle dekoracyjny element wyposażenia wnętrza, cały czas gwarantując jednak odpowiednią wydajność cieplną i komfort domowników. Zakup grzejników dekoracyjnych może być jednak bardzo trudny. Przede wszystkim ze względu na niezliczoną ilość opcji do wyboru. Jak wybrać odpowiedni grzejnik do swojego wnętrza, kiedy sklepy stacjonarne oraz internetowe proponują nam setki rozmaitych modeli?

Poziomy lub pionowy
Pierwszym wyborem, którego musimy dokonać jest orientacja grzejnika. Po długim czasie dominacji grzejników poziomych montowanych głównie pod oknami, coraz bardziej popularne stają się grzejniki pionowe. Idealnie sprawdzają się w wąskich pomieszczeniach, gdy nie mamy wystarczającej ilości przestrzeni na ścianie. Można je łatwo wkomponować na węższych fragmentach ściany, nie rezygnując z zaplanowanego układu mebli w pomieszczeniu. Grzejniki pionowe podkreślają wysokość pomieszczenia, wysmuklając je optycznie. Jednak zamontowanie szerokiego grzejnika poziomego pod oknem wcale nie jest złym rozwiązaniem. To, co wybierzemy zależy od osobistego gustu i wielkości naszego domu oraz układu pomieszczeń.

Płaski dekoracyjny grzejnik, czy inne ciekawe rozwiązanie
Jeżeli chodzi o design grzejników dekoracyjnych, marka Vasco nie ma sobie równych. Paleta jej produktów jest naprawdę szeroka. Jeśli wolimy gładkie powierzchnie, ponieważ naszym celem jest minimalistyczny wygląd pomieszczenia, z pewnością znajdziemy coś dla siebie w kolekcji Oni, Arche lub Niva. Szukamy grzejnika do łazienki? Wybierzmy jeden z funkcjonalnych grzejników drabinkowych, które zyskują coraz bardziej zaskakujące formy. Gdy naszym zamiarem jest uzyskanie efektu głębi, doskonale sprawdzą się grzejniki o wyrazistej strukturze takie, jak Beams Mono i Bryce Mono charakteryzujące się pięknymi liniami.

Wszystkie kolory tęczy
Tylko, dlatego, że kochamy minimalizm, nie musimy decydować się na czarno-białe wnętrze i dodatki. Nietypowym kształtom grzejników również nie musi towarzyszyć jasny, bezpieczny kolor. Grzejniki dekoracyjne są obecnie dostępne w wielu kolorach. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają proste, minimalistyczne modele w intensywnych odcieniach na tle jasnej ściany. Dzięki nim pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny charakter.

Wybierając grzejnik pamiętajmy o tym, że wygląd to nie wszystko. Równie ważna jest jego moc cieplna. Chodzi o znalezienie równowagi między atrakcyjnym designem, a efektywnością grzejnika. Od tego zależą, bowiem koszty ogrzewania.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *