Dywan shaggy: stylowy dodatek do pokoju nastolatki

Dywan shaggy: stylowy dodatek do pokoju nastolatki

Urządzenie pokoju dla nastolatki to nie lada wyzwanie. Rodzice chcą, żeby było praktycznie, a nastolatka stawia przede wszystkim na modę i styl. Podpowiadamy, jak to pogodzić, projektując piękny i funkcjonalny pokój dla nastolatki.

Urządzeni pokoju dla małego dziecka pozwala rodzicom zaszaleć i zrealizować swoją wizję. Z nastolatkami jest zdecydowanie trudniej, bo mają swoje pomysły na to, jak powinna wyglądać ich przestrzeń. Niestety, część z nich jest zupełnie nieakceptowalna dla rodziców, na przykład pomalowanie wszystkich ścian na czarno lub czerwono, albo zastąpienie wygodnego biurka parapetem okiennym. Jak pogodzić sprzeczne gusta? Warto upierać się tylko przy tym, co niezbędne: wygodne biurko, krzesło biurowe wspierające kręgosłup, łóżko z materacem wysokiej jakości. W przypadku kwestii wizualnych lepiej odpuścić. Zamiast zakazywać ścian w mocnych kolorach, lepiej przekonać do pomalowania tak tylko jednej ściany. Warto pamiętać, że dla nastolatek bardzo ważne są trendy i jeśli coś jest modne, to bardzo chcą to mieć. Dlatego warto pozwolić na swobodę w doborze dekoracji i dodatków, bo to właśnie one sprawiają, że pokój wygląda modnie i jest zgodny z trendami. Jeśli się na to zgodzimy, możliwe, że bez większego problemu przeforsujemy neutralną i funkcjonalną bazę.

Dywan shaggy: dodatek, który kochają nastolatki

Puchate dywany shaggy cieszą się ogromną popularnością wśród nastolatek. Dlaczego? Młode dziewczyny określają je mianem „instagramowych”, czyli takich, które wyjątkowo korzystnie wypadają na zdjęciach w mediach społecznościowych. Rzeczywiście, jest to trend młodzieżowych wnętrzach wzięty wprost z Instagrama. Obserwując profile nastoletnich influencerek bardzo często zauważymy w ich pokojach stylowe, puchate dywany. Rzeczywiście, wyglądają one na zdjęciach świetnie. Ocieplają wnętrze wizualnie, pomogą też uporać się z niezbyt dobrze wyglądająca podłogą, bo ją zasłonią, odwracając uwagę od defektów. Jasny dywan shaggy idealnie pasuje do pokoju nastolatki urządzonego w modnym stylu minimalistycznym. Czarny puchaty dywan wpisze się w kolei we wnętrze nieco mroczniejsze, a takie przestrzeni też mają swoje nastoletnie zwolenniczki. Dywan shaggy dobrze pasuje też do wnętrz w stylu boho, a ten styl też jest coraz popularniejszy wśród nastolatek: w połączeniu z dużą ilością roślin doniczkowych i makramami na ścianach tworzy nieco nonszalancki, artystyczny klimat.

A co z funkcjonalnością? Rodziców z pewnością przekona to, że bardzo przyjemnie wstaje się z łóżka, kiedy można zanurzyć stopy w miękkim dywanie, zamiast stawiać je na zimnej podłodze. Dywan shaggy świetnie sprawdzi się też podczas przyjmowania koleżanek – nastolatki uwielbiają siedzieć na podłodze. Dzięki takiemu dywanowi nie będą potrzebowały dodatkowych poduszek.

Jakie jeszcze dodatki pasują do pokoju nastolatki?

Dywan shaggy to mocny akcent, który będzie zwracał uwagę, dlatego inne dodatki powinny by nieco subtelniejsze, by go nie przytłaczać. Jeśli stawiamy na jasny dywan i styl skandynawski, to na pewno dobrze sprawdzą się girlandy cotton balls, które wciąż są bardzo modne w pokojach nastolatek. Dużą popularnością cieszą się też inne girlandy, na przykład z klamerkami do przyczepiania zdjęć, co pozwala na częstą zmianę aranżacji. Na ścianach na pewno nastolatka będzie chciała umieścić poza fotografiami też plakaty i ciekawe grafiki. Dzięki temu pokój zyska oryginalny wygląd odzwierciedlający charakter właścicielki, a nastolatka będzie czuła się w swojej przestrzeni świetnie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *