Co zrobić, aby granitowy zlew zawsze wyglądał świetnie?

Co zrobić, aby granitowy zlew zawsze wyglądał świetnie?

Nasz nowy granitowy zlewozmywak to niesamowity dodatek, o kolorystyce idealnie pasującej do projektu kuchni. Jesteśmy z niego naprawdę dumni. Wygląda świetnie, a do tego ma szereg innych zalet. Należy do nich przede wszystkim duża odporność na zadrapania, stłuczenia, ciepło oraz plamy. Pod względem wytrzymałości wygrywa konkurencję z wszelkimi innymi rodzajami zlewozmywaków. Zależy nam, zatem, aby służył nam jak najdłużej, a jest to możliwe dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

Jak zachować piękny wygląd granitowego zlewu?

Utworzony z żywic granitowych i akrylowych, zlewozmywak kompozytowy z granitu nie będzie posiadał rys, jakie zauważymy z pewnością na stali nierdzewnej, ani nie wyblaknie przy wystawieniu na działanie wysokich temperatur. Z biegiem czasu jednak plamy lub osady mogą pojawić się na granitowym zlewie, chociażby pod wpływem naturalnych minerałów znajdujących się w wodzie. Na szczęście istnieją sposoby, aby utrzymać zlew nieskazitelnie czysty. Dbanie o granitowy zlew jest proste.

Codzienny brud, który powstaje na skutek stykania się zlewu z żywnością różnego typu można łatwo usunąć za pomocą łagodnego płynu, ciepłej wody i gąbki. Nie dopuszczajmy do tego, aby zabrudzenia zasychały na powierzchni zlewu. Usuwajmy je od razu, na bieżąco. Nie będziemy musieli wówczas szorować powierzchni. Niezbędną czynnością pielęgnacyjną jest suszenie umytego zlewu. Najlepiej użyć do tego celu suchej ściereczki z mikrofibry, która doskonale wchłania wodę. Na suchym zlewie granitowym nie będą gromadziły się nadmierne ilości minerałów.

Metalowe garnki lub naczynia mogą czasami powodować rysy na zlewie. W takim przypadku po prostu zetrzyjmy ślady gąbką i łagodnym środkiem czyszczącym lub postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta.

Lżejsze kompozyty z granitu kolorowego mogą od czasu do czasu ulegać przebarwieniom. Zlewozmywak granitowy może tracić swój blask z powodu gromadzenia się wapnia i osadów mineralnych. Wygląda wówczas, jakby pokrywała go mgiełka. Aby temu zapobiec, wielu producentów zaleca comiesięczne czyszczenie. Można je przeprowadzać na dwa sposoby. Możemy wlać do zlewu łagodny środek do mycia naczyń i dopełnić zlew wodą, pozostawiając ją na dwie godziny lub na całą noc, gdy jest to możliwe. Po spuszczeniu wody trzeba zlew wytrzeć gąbką i wysuszyć. Drugi sposób polega na pozostawieniu w zlewie wybielacza rozcieńczonego wodą w stosunku 1: 1 przez około godzinę. Następnie należy zlewozmywak porządnie wyczyścić i oczywiście wytrzeć do sucha. Czyszczenie zlewu za pomocą nierozcieńczonego wybielacza lub amoniaku nie jest wskazane. Należy także unikać ostrych gąbek lub ściereczek.

Dowiedz się więcej na Zjawiskowydom.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *